4 نکته مهم در تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو

تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو

4 نکته مهم در تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو

تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو اهمیت ویژه ای دارد چرا که می‌دانیم که قرار است کاغذ دیواری به مدت چند سال روی دیوار بماند. البته مقصود از کاغذ دیواری قابل شستشو این نیست که به هر روشی آن‌ها را بشوییم و یا به‌عبارتی شیر آب را روی کاغذها باز کنیم! بسته به نوع، جنس کاغذ دیواری و همچنین کیفیت چسب مورد استفاده در اجرای کاغذ دیواری و روش های متفاوتی برای شست و شوی و از بین بردن لکه از روی آن پیشنهاد می شود. در این ادامه این مطلب به 5 کلید طلایی اشاره می‌کند که با رعایت آن‌ها می‌توانید از کاغذ دیواری‌ هایتان بهتر نگهداری کنید و عمر آن‌ها را افزایش دهید

بخش اول : این سوال مطرح است که تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو چگونه صورت میگیرد؟

1-1 غبار زدایی پیش از هر اغدامی

ابتدا با استفاده چه یا دستمال تمیز و خشک، گرد و غبار روی کاغذ دیواری را پاک کنید.

تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو
1-2 از آب ولرم و مایع ظرف شویی استفاده کنید

یک ظرف از مخلوط آب ولرم و مایع ظرف شویی خیلی رقیق آماده کرده و با استفاده از یک اسفنج تمیز برای تمیز کردن استفاده کنید. پارچه یا اسفنج مورد نظر را در محلول شستشو فرو کرده و پس از خیس شدن، آن را فشار دهید تا آب پارچه را کاملا خارج کنید، تا جایی که دیگر قطره ای از آن نچکد.

1-3 تست محلول شستشوی کاغذ دیواری

قیل از هر چیز بر روی گوشه ای از کاغذ دیواری که در معرض دید نیست محلول خود را تست کنید . اگر به خوبی تمیز شد میتوانید از آن استفاده نمایید

1-4خشک کردن پس از تمیز کاری

پس از شستن هر قسمت از کاغذ دیواری، آن را با حوله یا دستمال تمیز خشک کنید.

بخش دوم : لکه زدایی و تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو

اگر کاغذ دیواری شما از نوع قابل شستشو می باشد اغلب دغدغه تان را برای لکه بری کاهش می دهد. حال برای پاک کردن لکه خودکار روی کاغذ دیواری و و به صورت کلی دیگر لکه ها باید به روش زیر عمل کرد:

  • از سیم های فلزی و حتى اسکاج‌هاى زبر و پودر‌هاى قوى و یا حلال‌هاى قوى مثل استون اصلا براى تمیز کردن کاغذ دیوارى استفاده نکنید چرا که‌ این‌ها به کاغذ دیوارى صدمه وارد مى کند.
  • برای پاک کردن لکه های مدادرنگی، از یک پارچه آغشته به مایع پاک کننده استفاده کنید و خواهید دید که به آرامی تمیز می شود. در صورت پررنگ بودن لکه های مدادرنگی می توانید با استفاده از یک مسواک و کمی خمیردندان آن را تمیز کنید.
  • جهت برطرف کردن اثر مداد شمعی از یک کاردک استفاده کنید و مدادشمعی را از روی دیوار بتراشید. هر بخشی که نرم‌تر است جدا کنید. یک دستمال توالت روی لکه بگذارید. سپس یک اتو را با پایین‌ترین درجه‌ی حرارت روی لکه بگیرید. تا زمانی که لکه‌ی مدادشمعی روی دستمال بیفتد صبر کنید. دستمال را بردارید. لکه از روی کاغذ دیواری برداشته شده است.
تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو

بخش سوم : از بین بردن لکه رنگ روی کاغذ دیواری غیر قابل شستشو

مواردی که در بالا ذکر شد معمولا جهت دیوار پوش های قابل شستشو موثر است . اما اگر کاغذ دیواری شما از نوع غیر قابل شستشوی آن وجود دارد کار سخت تری را پیش روی دارید . اصولا لکه ها به طور کامل روی این نوع از کاغذ های دیواری از بین نمیرود اما توصیه ی ما به شما این است که تا حد امکان با استفاده از گوشه دستمال تمیز یا گوش پاک کن، ذرات موجود بر روی کاغذ را از روی آن برداشته و سپس دستمال خشک و تمیز بر روی دیوار بکشید .

مشاهده انواع کاغذ دیواری قابل شستشو

در زیر می توانید انواع کاغذ دیواری قابل شستشو را به صورت دسته بندی شده و کاملا منظم مشاهده بفرمایید

دسته‌بندی: مطالب آموزشی