3 نکته مهم در انتخاب کاغذ دیواری اتاق نوزاد

کاغذ دیواری اتاق نوزاد و به طور کلی دکوراسیون اتاق کودک تازه متولد شده بسیار حائز اهمیت است.یکی از مواردی که در طراحی اتاق تاثیر به سزایی دارد و نمی توان به آن بی توجهی کرد کاغذ دیواری می باشد.کاغذ دیواری با ایجاد فضای دلنشین تاثیر شگرفی در زیبایی اتاق دارد.در این مورد حتی می توان از روانشناسان نیز کمک گرفت زیرا این موضوع در حیطه ی روانشناسی کودک می باشد.در ادامه به سه نکته ی مهم در کاغذ دیواری اتاق نوزاد خواهیم پرداخت.

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری اتاق نوزاد

1-طرح های کاغذدیواری
بهتر است کاغذ دیواری به گونه ای انتخاب شود که طرح هایی با رنگ روشن و یا کم رنگ داشته باشد و طرح های آن از حیوانات اهلی یا شخصیت های کارتونی مثبت باشد.به طور کلی طرح های زیر برای کاغذ دیواری مخصوص اتاق نوزاد بسیار مناسب است:

  • طرح خال دار:معمولا از این کاغذ دیواری در قسمت های پستی تخت کودک استفاده می شود.کاغذ دیواری های خال خالی در رنگ های روشن باید استفاده شود به عنوان مثال خال های /ان به رنگ سفید باشد.این طرح کمک شایانی به شادابی کودک می کند.
  • طرح زیر:منظور از طرح های زیر شکل های تکرار شونده است به عنوان مثال اشکالی مانند قلب و ستاره برا این طرح مناسب می باشند.
  • طرح ابر:این طرح که همراه با آسمان در کاغذ های دیواری استفاده می شود بسیار آرامش بخش است و فضای تصویر سازی را برای کودک ایجاد می کند.
  • طرح کارتون و انیمیشن:بسیاری از انیمیشن ها و کارتون هایی که برای کودکان و نوزادان طراحی می شود می توانند طرح مناسبی برای اتاق نوزاد باشد.زیرا معمولا در این کارتون ها از رنگ های شاد و دلنشین استفاده می شود و بر اساس روانشناسی کودک شخصیت های کارتون ساخته می شوند.
کاغذ دیواری اتاق نوزاد

2-رنگ های کاغذ دیواری
معمولا در کاغذ دیواری مخصوص اتاق نوزاد از رنگ های پاستل استفاده می شود.کاغذ دیواری هایی که برای اتاق نوزادان طراحی می شود مثل کاغذ دیواری نوزاد برث بیشتر در آنها از رنگ های گرم و روشن استفاده می شود.البته نوع این رنگ ها برای جنسیت های مختلف متفاوت است.برای کاغذ دیواری مخصوص اتاق یک نوزاد پسر می توانید از رنگ های سبز کاهویی و چمنی،سفید و لیمویی بهره ببرید برای کاغذ دیواری اتاق نوزاد دختر می توانید از رنگ هایی نظیر یاسی،صورتی و نارنجی استفاده کنید.

3-جنس کاغذ دیواری
یکی از مواردی که در خرید هر کالایی از جمله کاغذ دیواری اهمیت دارد جنس آن است.ویژگی های جنس کاغذ دیواری باید به شرح زیر باشد:

  • دوام طولانی
  • عمر زیاد
  • قابلیت شستشو داشته باشد تا در صورت نیاز بتوان آنها را از بین برد
  • ضد حساسیت و ضد آلرژِی
  • بدون بو باشد و به راحتی نصب شود
  • مقاومت در برابر نم و خش

در پایان باید اشاره شود که برای نصب کاغذ دیواری اتاق نوزاد باید از چسب با کیفیتی استفاده شود به گونه ای که بیش از ده سال بدون آسیب دیدگی روی دیوار بماند.فرآیند نصب کاغذ دیواری در اتاق نوزاد بین 4 تا 5 ساعت به طول می انجامد.برای نصب کاغذ دیواری باید به افرادی که در این حوزه تخصص دارند مراجعه شود زیرا ممکن است بدلیل عدم آگاهی از این کار آنگونه که باید نصب کاغذ دیواری صورت نگیرد.

مشاهده طرح های کاغذ دیواری و پرده اتاق نوزاد

شما می توانید طرح ها کاغذ دیواری مناسب اتاق نوزاد و پرده های پانچی اتاق نوزاد را مشاهده کنید